در حال بارگذاری
  • تلفن : 22 29 88 92 - 0912 607 7479


رنگ استخری ارزان ترین پوشش کاسه استخر

در پروژه هایی که با محدودیت بودجه روبرو هستیم و امکان استفاده از سرامیک وجود ندارد، ارزانترین و به صرفه ترین روکش رنگ می باشد. اما این نکته را نیز باید در نظر گرفت که عمر مفید این پوشش بسیار کم بوده و تقریبا هر سال نیاز به مرمت دارد. البته مزیت این نوع پوشش در تنوع آن نیز می باشد که می توان هر سال با نمایی جدید و تازه و متنوع، استخر را تغییر شکل داد.


انواع رنگ های استخری:


1- رنگ پلیمری کلردار


2- رنگ های اپوکسی، پلی یورتان و اکرولیک


3- رنگ ها با پایه آبی
رنگ پلیمری کلردار:

این رنگ ها برای استخرهای سرپوشیده و روباز قابل استفاده است که از پلیمر کلردار، مواد نرم کننده، رنگدانه خنثی و ژله ضخیم کننده تشکیل شده است که مقاومت شیمیایی خوب و چسبندگی بالایی دارد. اما به دلیل نیاز به رعایت رطوبت و دمای مشخص در این رنگ، در استخرهای سرباز به دلیل اینکه رعایت دما و رطوبت امکان پذیر نمی باشد، توصیه نمی شود.رنگ های اپوکسی، پلی یورتان و اکرولیک:

این رنگ ها به دلیل همراه داشتن رزین اپوکسی و پلی یورتان، چسبندگی بسیار زیادی به بتن دارند و عمر مفید بسیار زیادی( در استخر روباز 5 تا 7 سال و سرپوشیده 7 تا 10 سال) دارند. درصد رزین استفاده شده و آماده سازی زیرکار در این نوع رنگ بسیار مهم می باشد. مقاومت بالای رزین اپوکسی در مقابل خورندگی و مواد شیمیایی، احتمال رشد جلبک ها را به حداقل می رسانند.رنگ ها با پایه آبی:

مزیت اصلی این نوع رنگ، استفاده در سطوح مرطوب است که به راحتی با آب و صابون پاک می شوند و مقاومت در برابر اشعه فرابنفش و قیمت مناسب آن از دیگر مزایت های آن است. اما عمر مفید آن بسیار پایین بوده و هرسال نیاز به تعویض دارد.

طراحی و بهینه سازی توسط گویا هگمتان